Prezent na Pierwszą Komunię dla chłopca w postaci książki

Pierwsza Komunia dla każdego dziecka jest wyjątkowym zdarzeniem. Przed zakupem prezentu z okazji tego święta warto przeanalizować zainteresowania oraz potrzeby danego dziecka. Jaki prezent na komunię dla chłopca np. powieści książkowe może okazać się świetnym wyborem? Książki to przedmioty nieśmiertelne oraz idealne narzędzie w rozwoju dziecka. Są doskonałe, aby umieścić w nich oryginalny, wyjątkowy wpis personalizowany, który pozostanie pamiątką na zawsze, a Pierwsza Komunia jest ku temu okazją. Jeśli chcemy, aby tematyka była bliska okoliczności, warto wybrać na przykład pozycję pod tytułem Biblia w opowiadaniach na każdy dzień roku autorstwa Parry Alan. Wprowadzi ona chłopca każdego dnia w biblijny świat. Ma piękną, twardą oprawę.

Jaką książkę wybrać dla chłopca?

Biblia dla najmłodszych autorki Karine-Marie Amiot w sposób przystępny przedstawia świat wiary, ma ładne, kolorowe obrazki, zachęcające do zapoznania się z nią i rozpoczęcia przyjaźni z Panem Bogiem. Oprócz pozycji typowo religijnych warto wziąć pod uwagę zainteresowania chłopców. Na pewno ucieszyłaby ich książka, która także rozwinie wiarę, ale we własne możliwości. W tej tematyce pojawia się coraz więcej ciekawych tytułów. Na przykład Alex Rovira, Francesc Miralles Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie – to pozycja, opowiadająca 35 historii, które zainspirują młodych ludzi, uczą pielęgnacji poczucia własnej wartości.

Inne inspiracje

Marek Michalak napisał książkę pod tytułem Opowieści o tym, co w życiu ważne. Komunia jest bardzo dobrym pretekstem na przedstawienie chłopcom wartości takich jak miłość, tolerancja, szacunek, a o nich mówi te dzieło autorskie. Dobrym pomysłem jest także rozpatrzeć zakup pod względem codziennych zainteresowań. Jeśli konkretny chłopiec lubi odkrywać świat, może zainteresować go pozycja Pod ziemią. Pod wodą Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Dla pasjonatów jeszcze dalszych zakątków świata, w przystępny i zabawny sposób, kosmos przedstawia Boguś Janiszewski w książce Kosmos. To, o czym dorośli Ci nie mówią. Przedstawione propozycje z pewnością zaciekawią, ale także rozwiną w młodych czytelnikach pogłębienie pasji, wiedzy, zapoznanie się z uczuciami.

About the Author

You may also like these