foto1

Cały czas dokupujemy nowe...

Dzisiaj jest: 18 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Aniela, Klaudyna, Roman

Relacja z I Otwartych Mistrzostw Jednorożca w Badmintonie

18 lutego 2017 roku na hali widowiskowo-sportowej w Jednorożcu odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Jednorożca w Badmintonie, zorganizowane przez Jednorożecki Klub Badmintona „BadKurp”. Do zawodów zgłosiło się 34 zawodników z Jednorożca, Stegny, Przasnysza, Ciechanowa, Ostrołęki, Rzekunia oraz Łysych. Dodatkowo wyniki z mistrzostw zaliczane były – jako 6. turniej, do I Grand Prix Jednorożca w Badmintonie (sezon 2016/2017).

W trakcie mistrzostw rozegranych zostało 8 punktowanych kategorii wiekowych oraz dodatkowo dla najmłodszych dzieci kategoria MINIBADMINTON. Na pochwałę zasługuje fakt, że pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach zajęli zawodnicy z naszego Klubu.

W najmłodszej kategorii MINIBADMINTON (dzieci do 7 lat) dzieci nie rywalizowały bezpośrednio ze sobą, natomiast musiały zaliczyć cztery konkurencje wymagające sporych umiejętności technicznych. Po wykonaniu tychże konkurencji pamiątkowe puchary i dyplomy powędrowały do Julki OSTASZEWSKIEJ oraz Julka KRUKOWSKIEGO.

Do kategorii singiel dzieci klas 1-2 szkół podstawowych przystąpiło czworo zawodników, spośród których troje wygrało po dwa mecze i przegrało po jednym. Jak widać rywalizacja była bardzo wyrównana i żeby wyłonić zwycięzcę należało podliczyć wygrane sety, a nawet zdobyte lotki (małe punkty). Ostatecznie okazało się, że mistrzynią została Majka OSTASZEWSKA. Drugie miejsce zajęła Maja BRZOZOWA pokonując w bezpośrednim pojedynku Krystiana BAKUŁĘ, który uplasował się na trzecim miejscu. Tuż za podium stanął Igor PIOTRAK.

Dzieci z klas 3-4 stawiły się najliczniej. Spośród ośmiorga zawodników najlepszym okazał się Maciek BRZOZOWY. Srebro wywalczyła Magda ROCZEŃ, a brąz Emilka OPALACH. Kolejne miejsca zajęli Julka BAKUŁA, Adrian PRZYBYŁEK i Patryk WRÓBLEWSKI. Dwoje zawodników z różnych przyczyn nie ukończyło rywalizacji.

Kategorię dziewcząt klas 5-6 wygrała Martyna PANUŚ, pokonując wszystkie rywalki. Drugie miejsce wywalczyła Patrycja JAWORSKA, trzecie Julita PIOTRAK a czwarte zawodniczka z Ciechanowa – Klaudia DĄBROWSKA.

Rywalizacja w kategorii chłopców klas 5-6 zakończyła się w następującej kolejności Adam KRUKOWSKI, Bartosz BRZOZOWY, Piotr ROCZEŃ, Paweł OPALACH.

Dziewczęta i chłopcy z gimnazjum rywalizowali wspólnie, powodem było niestawienie się chłopców w wymaganej ilości. Jedyny gimnazjalista Patryk OPALACH nie dał szans swoim koleżankom i pokonał je wszystkie. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Julia OBRĘBSKA, drugie miejsce przypadło Angelice OPALACH, a kolejne Natalii POHULAJEWSKIEJ.

Do rywalizacji w kategoriach kobiet open zgłosiły się trzy panie. Przed przystąpieniem do rozgrywek żartowały, że bez grania mogą w ciemno obstawiać kolejność. Ich przewidywania sprawdziły się w 100%. Kategorię wygrała Małgorzata OSTASZEWSKA, pokonując Annę PRZYBYŁEK oraz Paulinę BAKUŁĘ.

Ostatnia kategoria, singiel mężczyzn open zakończyła się następującą kolejnością: Wiesław KRUKOWSKI, Leszek DOBKOWSKI, Roman MIERZEJEWSKI, Mariusz BACŁAWSKI oraz Marcin JAWORSKI.

Po zakończeniu rywalizacji kategorii szkół podstawowych i gimnazjów przystąpiono do losowania nagrody głównej, ufundowanej przez Jednorożecki Klub Badmintona „BadKurp”. Podczas losowania fortuna uśmiechnęła się do Klaudii DĄBROWSKIEJ i to ona otrzymała wysokiej jakości rakietę do badmintona BABOLAT I‑PULSE ESSENTIAL.

Dla zawodników za zajęcie pierwszych trzech miejsc w kategoriach szkoły podstawowe i gimnazja czekały puchary. Zwycięzcy w kategoriach open nagrodzeni zostali medalami. Natomiast wszyscy biorący udział w rywalizacji otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Żeby takie przedsięwzięcie doszło do skutku potrzebne było zaangażowanie wielu osób, instytucji wspierających oraz sponsorów. W związku z powyższym podziękowania w imieniu uczestników mistrzostw oraz zarządu klubu BadKurp kieruję do:

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Jednorożcu za nieodpłatne udostępnienie hali sportowej.

Nadleśnictwu Parciaki oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe, dzięki któremu możliwe było zakupienie trofeów dla zwycięzców.

Panu Januszowi GŁĄBOWSKIEMU za ufundowanie wypieków z własnej piekarni, którymi zawodnicy mogli uzupełnić stracone kalorie podczas rozgrywek.

Firmie SPS HANDEL S.A. (sklep PRIM) za ufundowanie wody mineralnej dla uczestników turnieju.

Zwycięzcom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

NASTĘPNY 7. TURNIEJ Z CYKLU I GRAND PRIX JEDNOROŻCA W BADMINTONIE W MARCU.