foto1

Bardzo ciekawe pozycje...

foto1

Dobrze wyposażona pracownia...

foto1

Dobre warunki do pracy i nauki...

foto1

Bogaty księgozbiór...

foto1

Cały czas dokupujemy nowe...


Dzisiaj jest: 21 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Koło Emerytów i Rencistów z Jednorożca w dniu 22 października 2016r. obchodziło swój jubileusz-10 lecie powstania organizacji.

         Uroczystość jubileuszową rozpoczęła Przewodnicząca Koła Ewa Dominik, która serdecznie powitała wszystkich przybyłych na spotkanie. Obchody jubileuszu połączono z Konkursem Kulinarnym, który jest częścią zadania publicznego sfinansowanego ze środków Urzędu Gminy. Oprócz członków Koła na uroczystość przybyli: Wójt Gminy- Krzysztof Stancel z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy-Janusz Mizerek, Magdalena Kucińska- Skarbnik Urzędu Gminy, Eugenia Bonalska-Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Jolanta Bączek- Dyrektor Publicznego Gimnazjum i Liceum w Jednorożcu, Teresa Wojciechowska- Prezes Stowarzyszenia „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej”, Zofia Wróblewska- Prezes Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich „Kalina” i Stanisława Ferenc-Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Kurpie”. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością także członkowie Prezydium Zarządu Powiatowego Związku Emerytów i Rencistów w Przasnyszu na czele z Tadeuszem Wiśniewskim.

         W dalszej części spotkania po odśpiewaniu „Hymnu emerytów” sprawozdanie z działalności Koła przedstawiła Przewodnicząca Ewa Dominik. Następnie powołano jury konkursowe, które miało ocenić różne potrawy, wypieki i przetwory owocowo-warzywne. Wszystkie potrawy konkursowe przyciągały wzrok artystycznym wyglądem oraz różnorodnością.

         Zwycięzców nagrodzono skromnymi nagrodami, a następnie odbyła się degustacja potraw i wypieków przez uczestników spotkania.

         Jubileusz urozmaiciły także konkursy i występy indywidualne członków Koła, spotkanie było okazją do integracji wszystkich uczestników oraz wymiany doświadczeń kulinarnych. Nie zabrakło także wspólnej zabawy, życzeń i dobrej muzyki. Oprawę muzyczną zapewnił Pan Zygmunt Smoliński.

         Zarząd Koła Emerytów i Rencistów serdecznie dziękuje Wójtowi Gminy-Krzysztofowi Stancelowi i Radzie Gminy za przydzielone środki na zrealizowanie zadania. Wszystkim członkom Koła dziękujemy za pomoc, życzliwość i współpracę przy organizacji tego przedsięwzięcia.

         Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Pani Aliny Maluchnik-Skarbnika Koła, której wkład pracy, pomysłowość i wielkie zaangażowanie przyczyniły się do realizacji w pełni tego zadania. Imprezę można zaliczyć  do udanych.

        

Autor: Urszula Bojarska

Dostępne u nas czasopisma:

 glos logo

 logo pamiec pl small

 przyjaciolka

 tygodnik przasnysz

wsieci

 

 

time

swierszczyk

poradnik