foto1

Bardzo ciekawe pozycje...

foto1

Dobrze wyposażona pracownia...

foto1

Dobre warunki do pracy i nauki...

foto1

Bogaty księgozbiór...

foto1

Cały czas dokupujemy nowe...


Dzisiaj jest: 22 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor


    18 grudnia 2015r. Senat RP przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. „Poprzez swoją twórczość, publicystykę  i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń”-podkreślili senatorowie.
    Henryk Adam Aleksander Pius Sienkiewicz herbu Oszyk, pseudonim Litwos (ur. 05.05.1846r. w Woli Okrzejskiej, zmarł 15 listopada 1916r.  w Vevey w Szwajcarii) jest jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy, autorem cyklu „Trylogia”, powieści „Krzyżacy”, Qvo vadis”,  „Rodzina Połanieckich”, „W pustyni i w puszczy”.  Sienkiewicz otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury w 1905r. za całokształt twórczości.
  Któż z nas nie zna cytatów?: „ Kończ waść! wstydu …oszczędź!,  czy też „Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy to zły uczynek. Dobry to jak Kali zabrać komuś krowy..”  
   Z okazji obchodów roku Sienkiewicza lub dla samej przyjemności przeniesienia się w czasie warto sięgnąć po lekturę, która rozbawi, wzruszy  i z pewnością pozostanie w naszej pamięci.

Eugenia Bonalska
Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu.

Dostępne u nas czasopisma:

 glos logo

 logo pamiec pl small

 przyjaciolka

 tygodnik przasnysz

wsieci

 

 

time

swierszczyk

poradnik